Krok po kroku do życia w pełni Bożej obecności

x

Szczerze mówiąc, jeśli chcesz żyć godnym życiem bez lęku i problemów, tak naprawdę nie masz wyboru. Są tylko dwie drogi – żyjesz z Bogiem lub żyjesz z szatanem. Tak, wiem, uważasz, że jesteś po środku i Ty akurat żyjesz po swojemu. Niedługo odkryjesz, że to tak nie działa. Nie ma nic po środku, a nie znając Boga i Jego Słowa, tak naprawdę często postępujesz w sposób niezgodny z Jego wolą i tym samym wypełniasz wolę diabła.

Teraz zapamiętaj: wypełnianie woli szatana = kłopoty. Jeśli robisz coś, co jest niezgodne ze Słowem Bożym, otwierasz się na działanie zła. Stąd choroby, nieszczęścia, depresje, kompleksy, złość, agresja, uzależnienia i wszystkie inne negatywne zachowania i sytuacje.

W momencie zadeklarowania wyboru życia z Bogiem, staje się On Twoją tarczą, a Ty sam znajdujesz się pod Jego ochroną. Teraz trudno będzie Ci to zrozumieć, jednak miłość, troska i akceptacja, którą poczujesz, będzie tak ogromna, że ciężko ją będzie unieść. I zmienisz się. Wszystko się zmieni. Pokochasz Boga i nie będziesz chciał już nigdy żyć tak, jak żyłeś wcześniej.


Skoro już ustaliliśmy, że tak naprawdę nie masz wyboru, płynnie przechodzimy do kroku nr 2. :-) Zdanie lekko żartobliwe, ponieważ mamy wolną wolę, ale umówmy się – wybór życia bez Boga może podjąć tylko osoba nieświadoma lub świadomy masochista. Ty już zostałeś uświadomiony, zakładając zatem, że nie masz zapędów masochistycznych, zapraszam Cię do dalszej lektury.